Od zwycięstwa do zwycięstwa. Rodło wysoko pokonało Wandowo!

2 mecze, 6 punktów, stosunek bramek 9-3, tak wygląda początek sezonu w wykonaniu Rodła. W dniu dzisiejszym o sile naszej drużyny przekonała się ekipa KP Wandowo. Drużyna ta w pierwszej kolejce pokonała Sokół Mareza aż 3-0, jednak dziś z Trzciana wyjechała z bagażem 5 bramek.

A wszystko zaczęło się dość szybko, gdyż już po 15 minutach Michał Neumann wpadł z piłką w pole karne, a obrońca interweniując zahaczył o jego nogi. Sędzia tego spotkania bez wahania wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego podobnie jak w meczu z Ruchem okazał się Grzegorz Grenc.

I to by było na tyle jeśli chodzi o pierwszą połowę, która mimo że przebiegała pod dyktando Rodła nie przyniosła zmiany rezultatu. Drugą odsłonę meczu rozpoczęliśmy inaczej niż w meczu z Ruchem. Tam w pierwszej akcji po wznowieniu gry zostaliśmy skarceni bramką. Tym razem to nam udało się podwoić prowadzenie. Długą piłkę od Wiktora Ulińskiego przejął Mariusz Tamski i bez zastanowienia uderzył obok wychodzącego z bramki golkipera KP.

Punktem zwrotnym w meczu mogła się okazać czerwona kartka, jaką otrzymał Michał Neumann w wyniku zebrania dwóch żółtych kartek. To jednak podziałało jeszcze bardziej mobilizująco na zawodników Rodła, którzy ruszyli z impetem do ataków. Efektem tego były 3 kolejne bramki. Najpierw Grzegorz Grenc wykorzystał błąd bramkarza KP, który przepuścił pomiędzy nogami podanie Radka Smentka. Następna bramka była również autorstwa tej dwójki. Radek wrzucił piłkę z autu, a Grzegorz urwał się obrońcom i umieścił piłkę w siatce. Kropkę nad "i" postawił sam Smentek, po podaniu Kamila Wilemskiego. Nie zabrakło "podziękowania" KP za sposób rozstania się z Radkiem.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Rodło cieszyć się może zarówno z wysokiej wygranej, czystego konta, jak i z kompletu punktów w ligowej tabeli.